روتختی

گام به گام تا تهیه یک روتختی مناسب 

اتاق خواب از جمله بخش های هر خانه ای است که افراد دوست دارند با دیدن روتختی که روی تختشتان هست ،احساس آرامش کنند که این بستگی دارد .عواملی که در یک روتختی برای شما آرامش می آورد : رنگ دیوارها، رنگ پرده ها و انتخاب یک کالای خواب مناسب می باشد .

زیبایی و سادگی روتختی نقش قابل توجهی در آرامش آن دارد. گفتیم یکی از گزینه های مهم که در زیبایی وآرامش اتاق خواب نقش چشمگیری دارد کالای خواب آن است که یکی از اجزای آن روتختی است.

روتختی ها را می توان در چیدمان اتاق خواب نقش اول در زیبایی دانست اما روتختی علاوه بر زیبابودن باید کیفیت و مقاومت داشته باشد.

شرکت ترکسان تعدادی از مواردی که باید برای خرید یک روتختی مناسب خود مدنظر قرار دهند را به مشتریان خود پیشنهاد میکند : 

1-با تنوع روتختی ها چه کنم؟

برای انتخاب کالای خواب مناسب باید ببینید تخت شما چه رنگی است،سبک آن ساده است یا سنتی یا امروزی و مجلل .

حتما این نکته را به یاد داشته باشید هر روتختی؛ برای هر تختخوابی مناسب نیست زیرا تختخوابی با چوب های سنگین و کارشده حتما روتختی مجلل و سنگین را طلب می کند و روتختی ساده با رنگ های ملایم برای تختخواب های ساده که تاجی بلند ندارد بسیار مناسب است. 

2- سایز کالای خواب خود را مشخص کنید:

بهتر است قبل از خرید روتختی و روبالشتی و ملحفه ها از سایز دقیق تشک و بالشت ها مطمئن شوید زیرا بعضی از تشک ها و بالشت ها اندازه استاندارد ندارند. حتما روتختی که روی تشک قرار می گیرد از جنس نخ باشه و همچنین نرم و لطیف باشد تا هنگام تماس بدن با روتختی حساسیت ایجاد نکند. 

3- روتختی نخی را چه زمانی استفاده کنم؟

برای اتاق خواب های فانتزی که با آباژورهای کوچک شیشه ای و لوسترهای تک حباب رنگی چیدمان شده بهتر است از روتختی های کتان که بسیار نرم و طرح های بسیار شاد و رمانتیک دارد، استفاده شود که فضای اتاق خواب را امروزی و جوان پسندانه می کند. 

4- روتختی از جنس ابریشم و ساتن

جنس و رنگ روتختی نقش بسیار زیادی در زیبایی اتاق خواب دارد. روتختی هایی از جنس ابریشم و ساتن به دلیل نرم و براق بودنشان و نیز تنوع در رنگ و شکل آنها بسیار برای کالای خواب مناسب است. نکته قابل توجه اینکه روتختی های ساتن و ابریشمی برای اتاق خواب های فانتزی و اسپورت گزینه مناسبی نیستند. 

5- فصول سرد، فصول گرم

در انتخاب روتختی حتما ابتدا به رنگ دیوار یا رنگ دیگر وسایل موجود در اتاق خواب توجه کنید تا هماهنگی میان آنها به اتاق خواب رنگ و حجم و عمق دهد. اگر دوست دارید روتختی اتاق خوابتان در هریک از فصول به یک رنگ باشد در فصول سرد سال رنگ روتختی زرشکی و سورمه ای و در فصول گرم رنگ های روشن و کمرنگ بسیار مناسب است.


روتختی