محصولات ترک سان
Turksan Product

کالای خواب

مشاهده

جدید ترین روتختی های ترکسان

جدید ترین مدل های روتختی ترکسان را از دست ندهید!
مشاهده


انتخاب روتختی

در کنار داشتن یک  تخت خواب خوب و راحت می بایست در انتخاب کالای خواب و روتختی نیز دقت داشت. 
مشاهده

هدف کالای خواب ترکسان،سود کمتـر و رضایتمندی بیشتر شماست

1395/11/17 12:05

راهنمای خرید جاروبرقی

راهنمای خرید جاروبرقی

برای خرید یک جارو برقی خوب با قیمت مناسب اولین و مهم ترین ویژگی که باید به آن توجه کنیم قدرت موتور جارو برقی و یا همان میزان مکندگی جارو است .

برای خرید یک جارو برقی خوب با قیمت مناسب اولین و مهم ترین ویژگی که باید به آن توجه کنیم قدرت موتور جارو برقی و یا همان میزان مکندگی جارو است. کمترین قدرت موتور 1600وات و بیشترین قدرت موتور 2500 وات برای مصرف خانگی است.

ویژگی دیگری که هنگام خرید بد نیست به آن توجه کنیم میزان مصرف انرژی آن است. وزن و اندازه جارو برقی از جمله ویژگی‌های قابل توجه برای خرید یک جارو برقی محسوب می شود.

اگر از دسته افرادی هستید که دوست ندارید هنگام جارو کردن مدام سیم برق را جا به جا کنید تا به محل مورد نظرتان نزدیک تر شود هنگام خرید حتما به طول سیم برق جارو توجه لازم را داشته باشید. طول سیم جارو برقی به طور استاندارد حدود 2تا 3 متر است که با جست وجوی بیشتر در بازار ممکن است جارو برقی با طول سیم 4 متر نیز پیداکنید.

راهنمای خرید جاروبرقی

اگر عزمتان برای خرید یک جاروبرقی جزم شده، بهتر است این کار را کاملا جدی بگیرید؛ هرچه باشد جاروبرقی یک کالای لوکس و تزئینی نیست که بعد از مدتی بتوانید آن را برای تنوع عوض کنید. از طرفی این دستگاه ارتباط مستقیم با میزان پاکیزگی خانه و محل زندگیتان و در‌‌نهایت، سلامت شما و بقیه اعضای خانواده دارد.

برای اینکه بتوانید یک خرید خوب انجام داده و رضایت کامل داشته باشید، باید قبل از هر چیز نیازهای خودتان را به خوبی شناسایی کرده و شرایط خانه‌تان را بسنجید تا بتوانید یک جاروبرقی مناسب انتخاب کنید.

انتخاب با توجه به نیاز

در هنگام خرید یک جاروبرقی اولین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که با توجه به نیاز خود اقدام به خرید جاروبرقی کنید. در بازار تعداد مختلفی جاروبرقی با ظرفیت‌های مختلف وجود دارند که هر کدام از آنها برای مکان های خاص طراحی شده اند. پس سعی کنید تا با راهنمایی فروشنده نوع مناسبی از جاروبرقی را انتخاب کنید. 


 

 قابلیت ضدعفونی

برخی از جاروبرقی ها قابلیت ضدعفونی و ضدباکتری کردن محیط را دارند. این جاروبرقی ها در مقایسه با انواع دیگر کمی گران هستند اما به دلیل وجود مخزن و فیلتر ضدعفونی کننده می توانند برای افراد حساس، مبتلا به آلرژی و بیماران مبتلا به آسم بسیار مفید باشند. 

 

قابلیت شستوشو


 

برخی از جاروبرقی ها قابلیت جمع آوری آب و رطوبت را دارند. این نوع جاروبرقی ها برای جارو کشیدن سطوح سرامیک نیز مورد استفاده قرار می گیرند و در مقایسه با نوع معمولی جاروبرقی کاربری بیشتری دارند.

 

زاویه دار

پیش از خریدن جاروبرقی به میزان تحرک و انعطاف پذیری دستگاه در حین حرکت توجه کنید. شما باید بتوانید دستگاه را به زوایای مختلف در خانه استفاده کرده و آنجا را تمیز کنید.

 

قد جاروبرقی 

همواره جارو برقی ای را انتخاب کنید که طول دسته آن قابل تنظیم با قد شما باشد. به این صورت درزمان استفاده از آن کمتر دچار کمردرد یا گرفتگی عضلات پشت می شوید. 

چند کاره بودن

سعی کنید جاروبرقی ای انتخاب کنید که ابزار جانبی مناسبی برای جاروکشیدن زوایه ها، مبلمان و پرده ها داشته باشد. به این ترتیب راحت تر می توانید تمامی گوشه و کنار خانه را با کمک آن جارو کنید.

 قدرت مکش

بسیاری از خریداران در هنگام خرید بیشتر به میزان توان موتور جاروبرقی توجه می کنند.  تصور بسیاری بر این است که قدرت مکش جاروبرقی با توان موتور در ارتباط مستقیم است. اما فراموش نکنید که توان مکش پارامتری جدا است که در دفترچه‌های راهنمای تمامی جاروبرقی ها موجود است. این اشتباه در هنگام خرید جاروبرقی باعث می شود که بسیاری از افراد از جاروبرقی خود راضی نباشند.

وزن بدنه


 کاربران اصلی جاروهای برقی در منازل بانوان هستند که به صورت طبیعی نسبت به آقایان از توانایی جسمی کمتری برخوردار هستند. به همین دلیل فاکتور وزن در انتخاب یک جاروبرقی مناسب بسیار مهم است. امروزه شرکت‌های مختلف سازنده با علم به این نیاز نسل جدیدی از جاروبرقی ها را با وزنی در حدود ۴ کیلو به بازار عرضه کردند که برای استفاده‌های خانگی بسیار مناسب هستند.

خدمات پس از فروش

 امروزه بسیاری در هنگام خرید یک وسیله برقی سعی می‌کنند که حتما مدل خارجی آن را تهیه کنند. اما بایستی توجه کنید که لوازم برقی با هر درجه از کیفیت نهایتا به سرویس و یا تعویض قطعات نیاز پیدا می‌کنند. در صورتی‌که وسیله برقی شما در تعمیرگاه‌های غیرمجاز تعمیر شده یا قطعات غیر فابریک بر روی آنها وصل شوند از کیفیت آنها کاسته خواهد شد.

صدای جاروبرقی

جاروبرقی یکی از پرصداترین وسایل برقی در منازل است که گاهی صدای آن آزاردهنده می‌شود. هنگام خرید بایستی با توجه به دفترچه راهنمای جاروبرقی و میزان صدای تولیدی آن که بر حسب «دسی بل» است، جاروی مناسبی را انتخاب کنید.

مانور پذیری

 زمانی که شما مشغول کار با جاروبرقی هستید بایستی پس از تمیز کردن هر نقطه از منزل به نقطه دیگری بروید و بتوانید به راحتی جارو را حرکت بدهید. پس تحرک جارو نیز مسئله مهمی است.

ظرفیت مناسب کیسه 

توجه کنید که ظرفیت کیسه جاروبرقی شما بایستی متناسب با نیاز شما باشد. به طور مثال اگر شما ساکن یک آپارتمان کوچک هستید به یک جاروبرقی با کیسه‌ای کوچک‌تر نسبت یک خانواده با یک خانه چند طبقه نیاز دارید. حجم مناسب کیسه جاروبرقی یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب یک جاروبرقی مناسب است. 

توان (وات)

یک واحد بین‌المللی برای اندازه‌گیری میزان قدرت و توان هر وسیله یا دستگاه برقی است.
 در واقع همین وات است که کار شما را راحت‌تر یا سخت‌تر می‌کند. قبل از هر امکان جانبی، این میزان مکندگی جارو برقی است که اهمیت بیشتری دارد. جاروبرقی‌های معمولی غالبا میزان توانشان از 1000 تا 2200 وات متغیر است.
البته جاروهایی با توان 1000 وات مدت‌ها است با ورود مدل‌های جدید و متنوع‌تر با قابلیت‌هاس گوناگون، دیگر جایی در بازار ندارند. این روزها در تمام فروشگاه‌ها و مراکز خرید و فروش لوازم خانگی، جارو برقی های معمولی با توانی از 1300 تا 2200 وات جا خوش کرده‌اند.
 البته یادتان باشد که انتخاب جارو برقی پر قدرت و با توان بالا، همیشه انتخاب درستی نیست. اگر هنگام تخلیه کیسه‌های جارو برقی به حجم کرک‌های فرشتان هم دقت کنید، حتما متوجه می‌شوید که هر چه میزان توان جارو برقی بالا باشد میزان کرک‌هایی که از فرشتان می کند بیشتر است. 

نظافت بی‌صدا

جاروبرقی‌های بی‌صدا که در بازار ما هم چندان در دسترس نیستند، توسط 2 یا چند شرکت محدود خارجی تولید می‌شوند و هنوز به بازار بسیاری از کشور‌ها نرسیده‌اند. این جاروبرقی‌ها دارای یک مخزن پر از آب برای موتور دستگاه هستند. به این ترتیب موتور این جاروبرقی‌ها مانند یک توربین آبی در داخل آب کار کرده و صدای بسیار کمتری در مقایسه با انواع معمولی جاروبرقی‌ها تولید می‌کند.

چه کنیم تا جارو برقی مان عمر بیشتری کند؟

از آن جایی که ممکن است بیش از یک مرتبه در طول هفته از جارو برقی استفاده کنید بهتر است در هر نوبت بیش از 30 دقیقه به صورت ممتد از جارو استفاده نکنید زیرا موجب می‌شود تا فشار مضاعفی به موتورجارو برقی وارد شود.

برای صرفه جویی در مصرف برق و جلوگیری از آسیب رسیدن به موتور جارو برقی بر اثر نوسانات جریان برق، بهتراست در ساعات اوج مصرف یعنی حدود 8 تا 11 شب از جارو برقی استفاده نکنید. نکته مهم دیگر این‌که بهترین روش برای افزایش طول عمر جارو برقی این است که کیسه و فیلترآن را به طور منظم تمیز کنید.

 برای جارو کشیدن هیچ‌گاه روی لوله خم نشوید. تمام قد بایستید و اندازه لوله را طوری تنظیم کنید که برای جارو کشیدن هر گوشه  خانه نیازی به خم و راست شدن نباشد. 
 اگر شما روی دسته جارو خم می شوید یا با حرکت رفت و برگشتی لوله جارو،شما هم حرکت می کنید، منتظر ابتلا به انواع و اقسام دردهای کمری و مفصلی دیگر باشید.

اگر از آن دسته از افرادی هستید که تمام خانه را در یک مرحله جارو می‌کنند، بد نیست بدانید که اگر جاروکشی قسمت‌های محتلف خانه به تناوب انجام شود، حاصل کار بهتر خواهد بود.
 خانه را برای خود و بر اساس تعداد اتاق‌ها قسمت‌بندی کرده و هر قسمت را در یک مرحله جارو کشی کنید. به این ترتیب نه شما به خاطر جارو کشی طولانی مدت دچار خستگی مفرط می شوید و نه به موتور دستگاهتان فشار می‌آید.
هنگام جارو کشی به‌ویژه جارو کشی در مناطق پر گرد و خاک، استفاده از یک ماسک یا یک دستمال می‌تواند مانع بروز حساسیت‌های ریوی در دراز مدت شود.

جارو برقی باید کاملا تمیز باشد و لوله‌های آن گرفتگی نداشته باشد تا فشار به موتور آن وارد نشود و انرژی بیش از اندازه نیز هدر نرود. برای این منظور، همواره کیسه آشغال جاروبرقی را پیش از پر شدن عوض کرده و جارو را نیز لااقل 2 بار در سال شسته یا عوض کنید.

هنگام استفاده از جارو، زباله‌های مرطوب، ته سیگار روشن، اشیای بزرگ و تیز، جوراب و کاغذ را از سر راه دور کنید. این اشیا می‌تواند به موتور جاروی شما ضربه وارد کنند و توان آن را کاهش دهند و البته مصرف برق را هم زیاد می‌کنند.
 
دقت کنید که این جاروهای برقی، معمولا دارای چندین درجه نشانگر قدرت مکندگی هستند که برای نظافت بخش های مختلف کاربرد دارند. 


 
یادتان باشد جارو برقی را نزدیک منابع گرمازا نظیر شوفاژ، اجاق و هم‌چنین منابع سوخت آتش‌زا قرار ندهید. ضمنا از کار مداوم با جارو برقی بپرهیزید چون روشن بودن دراز مدت جارو برقی (بیش از 30 دقیقه متوالی) به موتور جارو برقی فشار زیادی وارد می‌کند.
 
سطوحی که امکان چسبندگی بالایی دارند مثل موکت و سطوح پرزدار به توان بالاتری برای جدا سازی خرده‌های اضافات نیاز دارند و این توان برای سطوح صاف کمتر است. دقت کنید که برای رفع بعضی از اضافات اصولا نیازی به استفاده از جارو برقی نیست.
 مثلا جمع‌آوری قطعات بزرگ کاغذ و دستمال کاغذی با جارو، تنها توان بالایی از دستگاه می‌گیرند و باعث وارد شدن فشار بی جهت به موتور جاروی شما می‌شوند.
هیچ‌وقت برای خاموش و روشن کردن جارو از پا استفاده نکنید ،فشار این دکمه ها با پا، عمر جارو را بسیار کوتاه خواهد کرد.نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 

ترکسان مرکزی

کرج، بلوار پونه شرقی، مجتمع کیمیا

تلفن: ۰۲۶۳۴۶۴۶۷۹۹

فکس: ۰۲۶۳۴۶۴۹۴۷۲

www.turksanco.ir

www.turksan.co

aminshokri@turksanco.ir

پروفایل
ارتباط با معاونت فروش عضویت باشگاه مشتریان ورود اعضا

اولین نفری که مطلع می شود، باشید!